Uwaga ! Od 09.11.2020 zmieniła się Polityka Zwrotów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym Regulaminem

BLOG

Kupujesz stroje kąpielowe online? A może wciąż boisz się, że nie trafisz z rozmiarem? Oto triki, które ułatwią Ci zakup kostiumu kąpielowego przez internet!

 

Stroje kąpielowe online - kupuj bez obaw

W idealnym świecie rozmiary podlegałyby standaryzacji, ale rzeczywistość pełna jest niespodzianek, np. takich jak różna rozmiarówka dla różnych producentów. W tradycyjnych sklepach dobór idealnego rozmiaru to kwestia przymiarki. A w sklepie internetowym? Tu stosuje się tabele rozmiarów. W naszym sklepie taką tabelę rozmiarów znajdziesz poniżej zdjęć każdego z produktów, w przeznaczonej do tego zakładce:

stroje kąpielowe online, tabela rozmiarów

 

Tabela rozmiarów strojów dwuczęściowych

Dla strojów dwuczęściowych największe znaczenie mają wymiary w biuście, talii oraz biodrach. Dodatkowo oznaczona jest miseczka stanika.

 

 

Tabela rozmiarów strojów jednoczęściowych

Stroje jednoczęściowe dobiera się, określając wzrost, wagę, obwód w biuście oraz miseczkę stanika.

jednoczęściowe stroje kąpielowe online, tabela rozmiarów

 

Jak zmierzyć obwód biustu, kupując górę stroju w internecie

Dokładne określenie rozmiaru biustu ma szczególnie istotne znaczenie przy zakupie stroju kąpielowego przez internet. Przed zdjęciem miary załóż miękki (nieusztywniany) stanik. Jeśli masz jędrny, uniesiony biust, możesz mierzyć jego obwód  w pozycji wyprostowanej. Jeśli Twoje piersi nie są zbyt sprężyste, mierząc obwód biustu, pochyl się mocno do przodu. W ten sposób zyskasz pewność, że miseczki stanika pomieszczą całe piersi, a biust będzie wyglądał apetycznie.

 

Pamiętaj, że miara powinna okalać biust w jego najszerszym miejscu, niezbyt mocno przylegając do ciała.  Ponadto utrzymuj miarę na równej wysokości, zarówno z przodu, jak i z tyłu.

 

Jak zmierzyć obwód talii i bioder przy zakupach stroju online

Talia powinna być mierzona w najwęższym miejscu (mniej więcej na wysokości pępka), natomiast obwód bioder mierzymy w ich najszerszym miejscu. Zwróć uwagę, by prowadzić miarę dość luźno i nie uciskać nią zbyt mocno ciała.

 

Masz nietypową figurę? Połącz górę i dół stroju w różnych rozmiarach

Jeśli masz drobny biust, ale dużą pupę lub odwrotnie - masz bardzo wąskie biodra i okazały biust, rozważ kupno góry kostiumu i osobno dołu. W ten sposób stworzysz idealnie dobrany strój kąpielowy.

 

Wybieraj strój kąpielowy mocniej przylegający do ciała

Pamiętaj, że lepiej, by kupione majtki (zwłaszcza niskie bikini) były nieco ciaśniejsze, niż zbyt luźne, ponieważ po zamoczeniu w wodzie tkaniny mają tendencję do rozciągania się. Jeśli chcesz zapobiec zbytniemu poluzowaniu stanika, wybieraj góry od strojów wiązane z tyłu i na ramionach. Wówczas nadmiar tkaniny bez problemu wyregulujesz ściślejszym wiązaniem.

 

Zapraszamy do zakupów!